richard mille replica https://www.richardmillecase.com/ fake hublot https://www.businesshublot.com https://www.travelhublot.com fake hublot watches musichublot.com replica hublot newshublot.com replica hublot hublot big bang replica https://www.loanshublot.com
Wpływ kulturystyki i anabolików na libido i erekcję

Wpływ kulturystyki i anabolików na libido i erekcję

Zdarza się, że młodzi kulturyści na forach skarżą się na spadek potencji czy nawet pojawienie się zaburzeń erekcji podczas ćwiczeń z ciężarami. Wielu kulturystów wierzy, że trening oporowy zwiększa poziom testosteronu. Jednak podczas badań reakcji hormonalnej organizmu na wyczerpujące treningi, większość z nich zaczęła zdawać sobie sprawę, że pod pewnymi względami młodzi kulturyści mają rację.

Co dzieje się z organizmem mężczyzny podczas wyczerpujących treningów?

W ciągu godziny od rozpoczęcia treningu organizm mężczyzny odczuje gwałtowny wzrost poziomu kortyzolu (hormonu stresu, który sprzyja odkładaniu tłuszczu i utracie mięśni). Wtedy nastąpi gwałtowny wzrost testosteronu i innych hormonów. Kilka godzin po rozpoczęciu treningu poziom hormonu testosteronu obniży się i przez kolejny dzień lub dwa nie powróci do poziomu sprzed treningu.Testosteron bezpośrednio wpływa na męskie libido, dlatego pojawiają się problemy ze zdrowiem seksualnym.

Sytuacja jest jeszcze gorsza, jeśli mężczyzna zbyt często chodzi na siłownię i w efekcie poziom testosteronu po prostu nie ma czasu na regenerację, jest to jeden z powodów przetrenowania. Jeśli ktoś czuje, że nie ma ochoty iść na trening, lepiej zrobić sobie przerwę na tydzień lub dwa. Aby uniknąć przeciążenia podczas ćwiczeń, konieczny jest odpoczynek od ćwiczeń. Co więcej, jeśli mężczyzna odczuwa już stan wyciśniętej cytryny, to organizm będzie potrzebował przynajmniej 2 tygodni odpoczynku, aby pozbyć się objawów przetrenowania.Tylko w ten sposób można uniknąć problemów z potencją (przetrenowanie obniża poziom testosteronu). Pamiętaj, że we wszystkim powinna być miara, a ta zasada jest bardzo istotna w kulturystyce.

Wpływ kulturystyki na libido i erekcję

Chociaż poziom testosteronu spada po treningu, ale przy regularnej kulturystyce, w końcu staje się wyższy niż normalny poziom, gdy ciężary na drążku rosną, a masa mięśniowa również, a zatem testosteronu w organizmie rośnie. Więc trzeba trenować regularnie, a nie będzie problemów z brakiem erekcji, będzie wręcz przeciwnie, mężczyzna nie będzie wiedział gdzie rozładować swoją energię seksualną.

Jednak pragnienie posiadania pięknego ciała prowadzi niektórych mężczyzn do najkrótszej ścieżki do zwycięstwa – do przyjmowania sterydów anabolicznych. W takim wyborze nie ma śmiertelnego niebezpieczeństwa, ale wiąże się to z realnym ryzykiem utraty zdrowia i wystąpienia poważnych problemów z potencją. Aby zrozumieć, co kryje się za niebezpieczeństwem leków steroidowych, trzeba przyjrzeć się strukturze i cechom funkcjonalnym ludzkiego organizmu. Przede wszystkim składa się on z wielu komórek, z których każda pełni szereg ważnych funkcji: jest magazynem do przechowywania i systemem transportu oraz składnikiem energetycznym – rodzajem miniaturowej rośliny.

Czy anaboliki zaburzają potencję?

Leki, żywność, woda, toksyny dostające się do organizmu w trakcie procesów metabolicznych dostają się do komórki. Tu zaczyna się sortowanie składników, które muszą być albo przetworzone i przyswojone, albo usunięte z organizmu. Problem pojawia się w tej chwili, kiedy komórki tracą zdolność uwalniania organizmu od wszystkiego, co szkodliwe i niepotrzebne. Hormony – oksytocyna, estrogen, testosteron – biorą również udział we wszystkich tych procesach biochemicznych, są nierozerwalnie związane z funkcją komórek. Sztuczny wzrost ich poziomu, który ma miejsce podczas przyjmowania sterydów, prowadzi do zaburzenia pracy całego organizmu, zaburza jego naturalną równowagę.

Źródło: https://www.aptekakamagra.pl/viagra.html