richard mille replica https://www.richardmillecase.com/ fake hublot https://www.businesshublot.com https://www.travelhublot.com fake hublot watches musichublot.com replica hublot newshublot.com replica hublot hublot big bang replica https://www.loanshublot.com
Choroby, które mogą zniszczyć pożycie seksualne

Choroby, które mogą zniszczyć pożycie seksualne

Statystyki dotyczące sprawności seksualnej mężczyzn są przerażające. Obecnie z tą wstydliwą dolegliwością zmaga się na całym świecie około 150 milionów mężczyzn, a w samej Polsce 3,5 miliona. Nie wszyscy wiedzą o tym, jak wiele czynników może przyczynić się do wystąpienia zaburzeń wzwodu. Mitem są twierdzenia mówiące o tym, że niska sprawność seksualna to coś pojawiającego się wraz z wiekiem. Warto wiedzieć, że na znaczne obniżenie sprawności seksualnej może wpływać bardzo wiele chorób. Oto, które choroby mogą zniszczyć pożycie seksualne.

Jakie choroby obniżają sprawność seksualną?

U mężczyzn pogorszenie sprawności seksualnej objawia się przez zaburzenia erekcji. Polega to na tym, że mężczyzna jest częściowo lub całkowicie niezdolny do odbywania satysfakcjonujących stosunków seksualnych. Impotencja może być także objawem wielu groźnych chorób, takich jak cukrzyca. Według statystyk nawet 60-70 procent mężczyzn chorujących na cukrzycę zmaga się ze znacznym pogorszeniem swojej sprawności seksualnej. Brak ochoty na seksualne zbliżenia może też być wywołany zapaleniem pęcherza moczowego – ta dolegliwość także najczęściej towarzyszy cukrzycy. Ogromne znaczenie dla spadku zainteresowania sferą seksu ma także cały proces leczenia cukrzycy, który wywołuje wiele dolegliwości, takich jak senność, zmęczenie, ból głowy oraz spadek atrakcyjności fizycznej. Problemy związane z seksualnym pożyciem mogą pojawić się zarówno w czasie trwania choroby jak i być jej pierwszym objawem. 

Kolejna choroba, która może wpłynąć na wystąpienie zaburzeń wzwodu u mężczyzny, to depresja. Aby móc cieszyć się udanym pożyciem seksualnym, w pierwszej kolejności musimy odczuwać pożądanie. Odczucie pożądanie uzależnione jest od wielu procesów zachodzących w mózgu. Jeżeli nie przebiegają one w sposób prawidłowy, może to w ogromnym stopniu wpłynąć na pogorszenie popędu seksualnego. Według najnowszych badań aż 70 procent osób chorujących na depresję zmaga się z różnymi problemami w sferze seksualnej.

Pogorszenie sprawności seksualnej podczas depresji to bardzo poważna sprawa. Z jednej strony dana osoba chciałaby uprawiać seks ze swoją drugą połówką, jedna z drugiej strony odczuwa ogromną pustkę i smutek, których nie jest w stanie w żaden sposób przezwyciężyć. U kobiet chorujących na depresję występują najczęściej problemy z odczuwaniem podniecenia, suchością pochwy oraz odczuwaniem orgazmu. Panie zazwyczaj odczuwają bardzo niewielką przyjemność z seksu. Warto także wiedzieć o tym, że stosowane przy tym zaburzeniu leki antydepresyjne także mogą znacznie zmniejszyć libido – zarówno u kobiet jak i mężczyzn. 

Choroby tarczycy 

Tarczyca to niewielki gruczoł, który kształtem przypomina motyla. Jego znaczenie dla zdrowia organizmu jest niezwykle istotne. Odpowiada on bowiem za regulowanie procesów metabolicznych organizmu, m.in. za tempo przemiany materii oraz temperaturę ciała. Okazuje się także, że tarczyca ma także bardzo dużo wspólnego z zaburzeniami wynikającymi ze sfery seksualnej. Obniżenie sprawności seksualnej obserwuje się zarówno przy nadczynności jak i niedoczynności tarczycy. Z zaburzeniami sprawności seksualnej zmagają się też pacjenci chorujący na chorobę Haschimoto, czyli przewlekłe zapalenie tarczycy. 

Gdy mamy do czynienia z niedoczynnością tarczycy (gruczoł produkuje za mało hormonów, przez co organizm nie jest w stanie funkcjonować w sposób prawidłowy), zarówno mężczyźni jak i kobiety uskarżają się na spadek libido. Co ważne, ta dolegliwość dotyka statystycznie dziesięć razy częściej panie. Przy nadczynności (liczba hormonów produkowanych przez organizm jest zbyt duża), pacjenci uskarżają się na trudności z uzyskaniem orgazmu oraz ogólnym uzyskaniem przyjemności w związku z intymnym zbliżeniem. 

Bezdech senny

Bezdech senny  to schorzenie, które znacznie częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. To kobiety odczuwają znacznie więcej dolegliwości w związku z tym schorzeniem u swojego partnera. Nie chodzi tu tylko o chrapanie, ale o ogólny spadek zainteresowania seksem. Mężczyzna mający bezdech senny powinien jak najszybciej udać się do lekarza, który postawi odpowiednią diagnozę. Jest to bardzo ważne, gdyż bezdech senny, w którym dojdzie do zatrzymania oddechu na 10 sekund bądź dłużej, prowadzi do niedotlenienia organizmu. To z kolei może przyczyniać się do występowania bólów głowy w ciągu dnia, niewyspania oraz ogólnego rozdrażnienia. Wszystkie te elementy mogą z kolei zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia.